Roglic növelte előnyét a Vuelta 18. szakaszán

Sergio Higuita nyerte csütörtökön a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszát, amelyen a szlovén Primoz Roglic növelte előnyét az összetettben.

A Colmenar Viejo és Becerril de la Sierra közötti 177,5 kilométeres etapot négy első kategóriás hegy nehezítette, amelyeken a kolumbiai Miguel Angel Lopez több alkalommal is megpróbált elszakadni a végső győzelemre esélyes riválisaitól, de végül Roglicot és a világbajnok Alejandro Valverdét nem tudta leszakítani.

Egy perccel lemaradt az eddig második kolumbiai Nairo Quintana és a szlovén Tadej Pogacar, így előbbit megelőzte csapattársa, Valverde, utóbbitól pedig Lopez átvette a legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér trikót.

A szakaszgyőzelmet a kolumbiai Sergio Higuita szerezte meg hosszú szökés után, előnyéből 15 másodpercet őrzött meg a célig a másodikként befutó Rogliccsal szemben.