Meglepetések helyett: keressünk interneten a saját nevünkre

 

Valószerűtlennek tűnhet, de a mi nevünkben írhatnak rosszindulatú üzeneteket és tehetnek közzé kínos megosztásokat a Facebookon. Hekkelés nélkül.

Holott a fiókunkat fel sem törték.

Mint a Makay.net beszámol róla, akár hekkelés nélkül is lehet áldozattá válni.

Fotó: Shutterstock

Fotó: Shutterstock

A módszert néha használják, méghozzá magánszemélyek ellen.

„Valaki a nevemben sértegeti az ismerőseimet!”

Magánszemély kereste meg a biztonsági céget, hogy valaki célzott támadást indított ellene a Facebookon – feltehetően feltörte a profilját, és a nevében küldözget rosszindulatú üzeneteket az ismerőseinek.

Pedig úgy tűnt, a felhasználó minden beállítást helyesen alkalmazott, minden óvintézkedést megtett.

Kiderült, hogy bár az ügyfelük teljesen levágta magát a Facebookról, megváltoztatta a jelszót védett környezetben, és nem beszélt senkinek semmiről – akkor is, továbbra is online maradt és kommunikált.

Miután összekötötték a szálakat és az utolsó billentyűleütést is megvizsgáltak, megállapították: nem törték fel a Facebook-fiókját. Az végig érintetlen volt.

A megoldás: valaki hamis fiókot regisztrált a nevében a Facebookra – felhasználta a nyilvános fotókat, profiladatokat és mindent, ami csak elérhető volt róla.

Néha érdemes rákeresni a saját nevünkre.

Mivel manapság sokan regisztrálnak új fiókot a Facebookon ilyen-olyan okok miatt, az illető ismerősei gyanakvás nélkül visszaigazolták a hamis profil bejelölős felkérését és senkiben sem merült fel, hogy esetleg valaki egészen más lehet a fiókja mögött.