Egyre nagyobb veszélyben az online játékok

 

És a kriptovaluták továbbra is támadás alatt állnak, derül ki a Kaspersky Lab friss beszámolójából.

Ebben az időszakban. Különösen sok támadást tapasztaltak az online játékok ellen, többek között feltörték a Final Fantasy, a Blizzard Entertainment, az American Cardroom és az angol Nemzeti Lottó felületeit.

A szórakoztató- és a pénzügyi szolgáltatások – az olyan vállalkozások, amelyeknél különösen fontos a folyamatos elérés – mindig is kedvelt célpontjaik voltak a DDoS támadásoknak. Ugyanis az ilyen szervezeteknek nemcsak pénzügyi veszteséggel jár egy szolgáltatás-kiesés, hanem jelentős reputációs kockázatot is okozhat, aminek a legrosszabb következménye a felhasználók elfordulása a versenytársakhoz.

Épp ezért talán nem is meglepőek azok a támadások, amelyek a sok milliós felhasználóval rendelkező online játékok ellen irányulnak.

Ami meglepő, hogy rengeteg cég még mindig nem fordít kellő figyelmet a védelemre.

Nőtt a megtámadott országok száma is: az előző jelentés 86 megtámadott országról számolt be, míg ez a jelentés már 98 országban tapasztalt támadásról tudósít.

A TOP 10 megtámadott ország is változott az előző negyedévhez képest, a sorrend a következő: Kína, USA, Dél-Korea, Oroszország, Nagy-Britannia, Hollandia, Hong Kong, Németország, Franciaország, Kanada. A vizsgált időszak támadásainak 93,56%-a zajlott ezekben az országokban.

Több támadó módszer egyszerre

A Linuxos botnet támadások aránya is nőtt: a támadások 70%-át követték el, míg az előző időszakban ez az arány 51% volt. Az olyan komplex támadások aránya, mint a SYN vagy a HTTP-DDoS is nőtt, és ezzel párhuzamosan a más módszereket használó támadások száma csökkent.

Különös eredmény, hogy a bűnözők számos alkalommal használtak több különböző támadó módszert egyszerre.

A trendek tükrében meglehetősen újdonság volt a most felkapott kripto-valuták elleni rohamok, egyre több támadás érintette az úgynevezett Initial Coin Offering (ICO), azaz az olyan közösségi finanszírozási platformokat, amelyek blockhain alapúak.

Mivel a blockchain technológia lehetővé teszi a tranzakciók biztonságos lebonyolítását, az ICO-k egyre népszerűbbek. De vannak kockázatok is: a gyors növekedés és a kripto-devizák növekvő forgalma miatt az ilyen platformokat gyakran ostromolják, főként DDoS támadással. Az ilyen támadások célja a szolgáltatások megbénítása, vagy egy nagyobb támadás során zavaró manőverek elindítása.

A kiberbűnözők a módszereikben is egyre kifinomultabbak: például a WireX botnet támadásánál legális Android alkalmazásokat használtak ki, vagy a ’Pulse Wave’ technológia esetében, amely növeli a DDoS támadás teljesítményét a hibrid és felhő technológiák sebezhetőségén keresztül.