Fontos

Törökország ellen kezdheti meg a magyar válogatott felkészülését a foci Eb-re

Ma is lakják a 700 éves kínai házakat

A Tien Lokeng épületegyüttes döngölt föld falú, favázra épült lakóházai, az úgynevezett tulouk a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A hakka népcsoport által épített többszintes, erődszerű építmények többtucat családnak adnak otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ezekhez hasonló, zömében kör alakú, belsőudvaros házak, azonban négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A Tien Lokeng 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tulou a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek kör alakú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tulou modern társasházak mellett a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek kör alakú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tolou a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ehhez hasonló, kör alaprajzú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Az 1308-ban épült Ju Csang tulou kommuna lakói eladásra szánt ajándéktárgyakkal várják a turistákat a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A fa szerkezetes, döngölt föld falú, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek kör alakú, többszintes, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Egy nő eszik egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tolou udvarán a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ehhez hasonló, kör alaprajzú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Egy nő és egy kisgyerek egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tolou udvarán a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ehhez hasonló, kör alaprajzú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Gyerekek egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tolou kapujánál a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ehhez hasonló, kör alaprajzú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
A Tien Lokeng épületegyüttes döngölt föld falú, favázra épült lakóházai, az úgynevezett tulouk a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A hakka népcsoport által épített többszintes, erődszerű építmények többtucat családnak adnak otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ezekhez hasonló, zömében kör alakú, belsőudvaros házak, azonban négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A Tien Lokeng 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Egy férfi becsukja egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tolou kapuját a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ehhez hasonló, kör alaprajzú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)
Egy döngölt föld falú, favázra épült kerek lakóépület, úgynevezett tolou udvara a délkelet-kínai Fucsien tartomány hegyvidéki térségében, Hsziamen tengerparti várostól mintegy 200 kilométerre 2017. május 20-án. A többszintes, erődszerű építmény többtucat családnak ad otthont. Fucsien tartomány déli részén több mint húszezer tulou maradt fenn, egyes épületeket a mai napig lakják. A legrégebbiek hétszáz évesek, de egészen napjainkig épültek ehhez hasonló, kör alaprajzú, belsőudvaros házak, és négyzet alaprajzú változatuk is előfordul. A tulouk egyik jellegzetes együttese 2008-ban felkerült az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára. (MTI/EPA/Roman Pilipej)