Mit gondolnak a közösségi felhasználók a mobilfizetésről?
Forrás: hirado.hu |
2013. március 05. kedd 17:10 |
A MasterCard friss tanulmánya szerint a közösségi média felhasználók alapvetően nyitottak a mobilfizetésre, azonban több, egyértelmű információt szeretnének az elérhető lehetőségekről, a biztonságról és az ügyfélszolgálatról.
A tanulmány 85 ezer mobilfizetéshez kapcsolódó hozzászólást elemzett. A hat hónapos időszak alatt 43 országban, 26 nyelven végzett kutatás megállapította, hogy a technológiai újításokra leginkább nyitottak (early adopterek) körében már sokkal árnyaltabb vélemény a jellemző (58 százalékuk nyilatkozott pozitívan vagy tényszerűen), mint azok között, akik még csak most ismerkednek a mobilfizetéssel. Ők 76 százalékban pozitív jelzőkkel illették a technológiát: főleg az innovációt, kényelmet és gyorsaságot dicsérték.
Ami a kétségeket illeti, az európai felhasználók főként a mobilfizetés biztonságával kapcsolatban aggódnak, illetve azt említik a legtöbb helyen, hogy nem tudják, az új technológia valóban mikor lesz általánosan használt és elfogadott.
A MasterCard a barcelonai Mobile World Congress konferencián mutatta be elektronikus pénztárca szolgáltatását. A MasterPass néven elindított termék a PayPass Wallet elektronikus pénztárca továbbfejlesztett változata, egyesíti az NFC-n keresztüli vagy QR-kódos bolti fizetést, a távoli mobilfizetést, valamint az internetes fizetést. Legfőbb előnye, hogy a fogyasztók a fizetési és kiszállítási információkat egy biztonságos, könnyen kezelhető felhőben tárolhatják.
A terméket idén elsőként Ausztráliában, Kanadában, az USA-ban és Nagy-Britanniában vezetik be, majd még ebben az évben több európai országban is elérhető lesz.