Híradó mottó
2012. május 25. frissítve 08.07

Új állami cég üzemelteti tovább a hollóházi porcelángyárat

Forrás: MTI | 2011. augusztus 31. szerda 17:39 |
| A+ A- | Megosztás:

Egyelőre kilencven dolgozóval kezdi meg a munkát a százszázalékos állami tulajdonú Hollóházi Hungarikum Nonprofit Kft.

A termelésben dolgozók közül hatvanhatan a felszámolás alatt álló, ugyancsak többségében állami tulajdonú Hollóházi Porcelán Manufaktúra (HPM) Zrt-től kerülnek át az új üzemhez.  Pálfi József, a cég ügyvezetője elmondta: céljuk az, hogy tovább folytassák a hollóházi porcelángyártást, egyben visszanyúljanak a hagyományokhoz, vagyis a kőedény- és finomkerámia gyártáshoz.

A most átvett munkavállalókkal együtt a hitelei és veszteséges működése miatt felszámolásra ítélt porcelángyár dolgozói közel felének tudnak munkát adni az üzemben.

Az egyelőre bérmunkában folyó kőedény- és finomkerámia gyártás várható felfutásával azonban egy éven belül visszaállítható a jelenlegi foglalkoztatási szint a településen.

Az épületet és az eszközöket a felszámolótól vették bérbe a termeléshez - közölte az ügyvezető, aki emlékeztetett arra, hogy a gazdasági, pénzügyi válság miatt a finomporcelán gyártása szinte egész Európában megszűnt.

Megosztás: