Önkényes lakásfoglalókkal küzdenek az örökösök
Forrás: MR - Hajnal-táj |
2011. június 09. csütörtök 14:05 |
A tulajdonos kihal, és mire az örökös beköltözne, önkényes lakásfoglalókat talál az ingatlanban, akik nem hajlandók távozni.
Vérlázítónak nevezte az önkényes lakásfoglalók okozta helyzetet Érpatak polgármestere, Orosz Mihály Zoltán a Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.
Mint mondta: jellemzően olyan ingatlanokba költöznek be teljes családok, amelyekből a tulajdonos kihal. Mire az örökös nevére kerül a ház, azzal szembesül, hogy valakik már beköltöztek és nem hajlandók birtokba adni a házat – magyarázta a polgármester, hozzátéve: a jogos örökösök sajnálatos módon lemondanak a házról, mert nem akarnak konfrontálódni. A beköltöző családok fenyegetik őket, az ingatlant pedig lelakják – közölte.
Orosz Mihály Zoltán szerint az ilyen esetekben jelképes összegért megvásárolja a házat a tulajdonostól, de előfordult már ajándékozás is. A polgármester hangsúlyozta: az érpataki mintára több környező településen is elkezdődtek már az ingatlan-visszavételek.
A Magyar Rádió tudósítását itt meghallgathatja!