Hangosan ette a popcornt: agyonlőttek egy férfit a Fekete hattyú vetítésén
Írta: hirado.hu |
2011. február 21. hétfő 12:22 |
A gyilkosságot egy 27 éves férfi követte el egy rigai moziban, a hírek szerint egy pattogatott kukoricán kirobbant vita után.
Agyonlőttek egy 42 éves férfit egy lettországi moziban, amiért túl hangosan ette a pattogatott kukoricát a Fekete hattyú című film vetítés közben - számolt be róla a brit The Daily Telegraph.
A gyanúsított egy 27 éves férfi, akit már őrizetbe is vettek. Szemtanúk a lett Leta hírügynökségnek arról számoltak be: a férfi azután rántott fegyvert, hogy vitába keveredett a későbbi áldozattal, amiért az szerinte túl hangosan neszelt a mozi büféjében vásárolt pattogatott kukoricával.
A lövés a film legvégén, a stáblista futása alatt dördült el a lett főváros, Riga egyik legnagyobb multiplex mozijában, a film egy szombat esti vetítése után. A Fekete hattyú című thriller egy pszichésen labilis balett-táncosról szól, akit a karakter megformálásáért Oscar-díjra is jelölt Natalie Portman alakít a filmben.