Berlusconi nem békül
2010. július 29. 17:40
Az olasz miniszterelnöknek esze ágában sincs rendezni kapcsolatát Gianfranco Fini parlamenti elnökkel
Oldal nyomtatása
Szövegméret növelése
Szövegméret csökkentése
Oldal továbbküldése
Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök nem hajlandó békülni pártbeli ellenlábasával, Gianfranco Fini parlamenti elnökkel, s elutasította annak békülési ajánlatát - jelentették a csütörtöki olasz lapok.
A két politikus közti ellentétek áprilisban váltak élessé, amikor Fini a Szabadság Népe párt kongresszusán azzal vádolta meg Berlusconit, hogy elfojtja a belső vitákat és túl nagy hatalmat ad át a koalíciós partner Északi Ligának. A két pártalapító vitája annyira elmérgesedett, hogy megszaporodtak a találgatások, amelyek szerint az olasz kormány 2013-ig tartó mandátuma kitöltése előtt szétesik, s előrehozott választások lesznek Olaszországban.
Az ajánlat megérkezett...
Gianfranco Fini egy csütörtöki interjúban az Il Foglio című lapban békejobbot nyújtott a kormányfőnek, mondván, hogy nem kell nekik barátoknak lenniük, vagy úgy tenni, mintha azok lennének, viszont teljesíteniük kell politikai vállalásaikat. Ezért azt ajánlotta, hogy sértődés nélkül térjenek vissza a korábbi együttműködéshez.
A sajtójelentések szerint Silvio Berlusconi egy szerdai, a párton belüli szövetségeseivel tartott megbeszélésen elkésettnek nevezte Gianfranco Fini ajánlatát, s a La Repubblica csütörtökön már azzal a szalagcímmel jelent meg, hogy "Berlusconi kész eltávolítani Finit".