Hatalmas összeg jött össze egy chilei adománygyűjtő műsorban
Forrás: MTI |
2010. március 10. szerda 10:51 |
A szervezők történelmi jelentőségűnek nevezték az összegyűjtött összeget
Több mint 71 millió euró gyűlt össze Chilében a földrengés károsultjainak megsegítésére egy hétvégi televíziós adománygyűjtő műsornak köszönhetően - jelentették be a szervezők.
A 24 órás, maratoni műsorban szerepelt több chilei és külföldi politikai személyiség, valamint ismert művészek és sportolók. A szervezők történelmi jelentőségűnek nevezték az összegyűjtött összeget. Chilében évek óta rendszeresen rendeznek televíziós adománygyűjtő műsort a fogyatékos gyerekek megsegítésére.
Nemzetközi segélyek már a múlt hét óta érkeznek a földrengés sújtotta Chilébe Michelle Bachelet elnök felhívására. A Nemzetközi Vöröskereszt 9,4 millió dollárnyi adomány felajánlását kérte.
Február 27-én pusztító erejű, a Richter-skála szerint 8,8-es fokozatú földrengés rázta meg a dél-amerikai országot. A földmozgás következtében több százan meghaltak, több ezer épület romba dőlt vagy komoly károkat szenvedett, hidak és utak roppantak össze és rongálódtak meg. A földrengést közel 150 erős utórengés követte Chilében.