Az FKF szerint 24 centiméternyi hó esett Budapesten
Írta: MTI/hirado.hu |
2010. január 30. szombat 16:48 |
Mi nem mértük, de többnek véltük
A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) mérései szerint 24 centiméternyi hó esett a fővárosban - közölte Horti Zsófia, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) szóvivője szombat délután az MTI-vel.
Tájékoztatása szerint 94 szóró munkagéppel és 1.170 hómunkással folyamatosan takarítják az 1.200 kilométer hosszúságú fő- és közösségi közlekedési útvonalakat, hidakat, felüljárókat, a kórházakhoz, egészségügyi intézményekhez, a lakosság ellátását biztosító logisztikai bázisokhoz vezető útvonalakat, közjárdákat közlépcsőket.
A mellékutcákat vastag hóréteg borítja. Ezek takarítását csak a fő- és közösségi útvonalak megtisztítását követően, a havazás megszűnése után körülbelül hat-hét óra múlva tudják megkezdeni.
A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy az FKF hómunkásokat vesz fel éjszakai műszakra.