Híradó mottó
2012. február 13. frissítve 03.28

Nagy a befektetői érdeklődés az FHB kötvénye iránt

Forrás: FHB | 2009. november 03. kedd 21:17 |
| A+ A- | Megosztás:

A rendkívül hektikus piaci környezetben is megmutatkozott az FHB Jelzálogbank iránti befektetői bizalom. A pénzintézet tovább javította forrásai lejárati szerkezetét

Komoly vételi érdeklődés mutatkozott a  csere-aukción, amelyen a Bank a belföldi Kibocsátási Programja alapján az öt éves futamidejű FJ14NF01 (ISIN:HU0000652383) kódú jelzáloglevél harmadik sorozatrészletét kínálta fel a befektetőknek.



A pénzintézet ugyanakkor öt jelzáloglevélre – jellemzően maximum két éves hátralevő futamidejű papírokra - visszavásárlási ajánlatot tett.


A 2014-ben lejáró fix kamatozású sorozatra 6,1 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, amelyből a Bank közel 4,6 milliárdot fogadott el. A visszavásárlásra felajánlott értékpapírokból a Bank összesen 3,1 milliárd névértékű jelzáloglevelet vett vissza. Az FHB ismét hosszabb lejáratú forrásokra cserélte a rövidebb lejáratokat, sikeresen javítva forrásai lejárati szerkezetét.

Megosztás:
Képgaléria