Jó hírt kaptak a biciklisek

 

Megkezdődött a turisztikai kerékpárutak kitáblázása, az új, egységes arculatú táblák elsőként a Pannonhalma-Balatonfüred és a Fertőd-Keszthely szakaszokon jelennek meg - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint az NFM 2017-ben 350 millió forint hazai forrást biztosít a kiemelt fontosságú turisztikai kerékpárutak kitáblázására. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. kisforgalmú országos és önkormányzati utakon, erdei utakon és árvízvédelmi töltéseken helyez el útirányjelző és információs táblákat.

A 2017-es forrás hét kiemelt turisztikai kerékpárút kitáblázásának költségeit fedezi a Fertőd-Keszthely, a Pannonhalma-Veszprém-Balatonfüred, a Nagykanizsa-Szepetnek-Semjénháza-Murakeresztúr, az Eger-Mezőkövesd-Poroszló, a Tokaj-Mád-Sárospatak, a Dunaföldvár-Kecskemét- Békés szakaszokon és az EuroVelo11 kritikus szakaszain, mintegy 900 kilométeren.

Pannonhalma, 2017. október 7. Révész Máriusz kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos (j) és Nemes Nagy Tibor, a Magyar Közút Nzrt. vezérigazgatója az új Pannonhalma-Veszprém-Balatonfüred kerékpáros túraútvonalat jelző tábla mellett Pannonhalmán az útvonal felavatásának napján, 2017. október 7-én. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Pannonhalma, 2017. október 7.
Révész Máriusz kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos (j) és Nemes Nagy Tibor, a Magyar Közút Nzrt. vezérigazgatója az új Pannonhalma-Veszprém-Balatonfüred kerékpáros túraútvonalat jelző tábla mellett Pannonhalmán az útvonal felavatásának napján, 2017. október 7-én.
MTI Fotó: Krizsán Csaba

A munkálatok útirányjelzők kihelyezésével kezdődtek meg Pannonhalma és Balatonfüred között 110 kilométeren, Fertőd és Keszthely között pedig 126 kilométeren összesen 73 millió forintból.

Emlékeztettek, 2020-ig mintegy 70 milliárd forint uniós és 36 milliárd forint magyar forrás áll rendelkezésre hivatásforgalmi és turisztikai célú kerékpárutak és a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztésére.